Kongrenin Amacı

Bu yıl ilkini düzenleyeceğimiz ‘İzmir Genç Fizikçiler Kongresi (GEFİK-2012)’  ile üniversitelerde lisansüstü eğitim aşamasında olan, doktora sonrası araştırmalar yapan genç fizikçilerin çalışma konularına dair sunumlarıyla aralarında bir etkileşim yaratmalarını amaçlamaktayız. 

Bilimin kolektif bir üretim süreci olduğu gerçeğinden yola çıkan bizler, bilimsel üretimi en üst seviyeye çıkarma hedefindeyiz. Bu sürecin içerisinde yer alan bireylerin kendi dar çerçevelerinde yürütemeyecekleri kadar zorlu, bu dar çerçeveler içerisine mahkûm edilen bilimin de kısır ve verimsiz olacağını düşünmekteyiz. Bilimin ancak kendi alanlarında uzmanlaşma çabası içinde olan genç bilim insanlarının birbirleriyle etkileşimleri ile verimli, ilerlemeye açık ve bir o kadar da keyifli olacağına inanmaktayız. Bu anlamda bilim insanı olma yolunda ilerleyen bizler birbirimizi ve uzmanlık alanlarımız içerisinde yaptığımız çalışmaları tanımak ve tanıtmak, bu yolu birlikte yürümek, alanlarımızda uzmanlaşma süreçlerimiz içerisinde en üst seviyede birbirimizle etkileşmek ve bilgi ortaklıkları kurmak amacıyla sizleri Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ortaklığı ile gerçekleştireceğimiz bu etkinliğimize katılmaya davet ediyoruz.

 

Kongrenin Kapsamı

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan GEFİK-2012 etkinliğinin kapsamı fizik alanları ile sınırlı tutulmuştur.  Etkinlik katılımcıları konusunda bir sınır olmamakla birlikte,  sağlıktan eğitim alanına kadar fiziğin tüm anabilim dallarında lisansüstü seviyede eğitim gören/çalışmalar yapan fizikçilerden sözlü bildiri, lisans bitirme çalışması yapan lisans öğrencilerinden ise sözlü bildiri veya poster sunmalarını beklemekteyiz.

2011. Fotoğrafların izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
By: Fresh Joomla templates|photoshop brushes